New to site?


Login

Lost password? (X)

Already have an account?


Signup

(X)

Tüm etkinliklerimiz Sultanbeyli Belediyesi sosyal medya hesaplarından yayınlanacaktır. Takip etmek için tıklayınız;

https://twitter.com/SultanbeyliBel

https://www.facebook.com/SultanbeyliBel/

1. Gün Programı

25 Mayıs Salı 2021

  20:00

  Canlı Yayın

  

Festival Açılış Programı

Festival Tanıtım Filmi Gösterimi
Selamlama Konuşması;
Hüseyin Keskin
Şiir Seslendirme;
Hatice Ömeroğlu “Anneler ve Kudüsler”/Nuri Pakdil
Şiir Videosu Gösterimi;
“TEK YOL”/ NİZAR KABBANİ


Festival Şairleri Şiir Okumaları;
Mevlana İDRİS
Em Strang
Zeynep ARKAN
Monica Youn
Ali AYÇİL
Charles Simic
Hüseyin AKIN
Lyudmila Klochko
Güven ADIGÜZEL
Sasha Skenderija


Konser;
Yücel Arzen

2. Gün Programı

26 Mayıs Çarşamba 2021

  12:00

  Yayın

Söyleşi: Charles Simic

  13:00

  Yayın

Söyleşi: Ümit Neccari

  15:00

  Yayın

Söyleşi: Nujoom Al Ghanem

  17:00

  Canlı Yayın

Yunus Emre Oturumları 1
Başlık: Yunus Emre Yorumları
Konuşmacı: Mustafa Tatcı

  19:00

  Canlı Yayın

Büyük Nehir Oturumları 1
Başlık: Halk Şiiri
Konuşmacılar: Mehmet Narlı – Bahtiyar Aslan
Moderatör: A. Ali Ural

  21:00

  Canlı Yayın

Yunus Emre Oturumları 2
Başlık: Yunus Emre’nin Dünyası
Konuşmacı: Haşim Şahin

3. Gün Programı

27 Mayıs Perşembe 2021

  12:00

  Yayın

Söyleşi: Em Strang

  13:00

  Yayın

Söyleşi: Monica Youn

  15:00

  Yayın

Söyleşi: Noemi Lazslo

  17:00

  Canlı Yayın

Büyük Nehir Oturumları 2
Başlık: Şiir ve Osmanlılar
Konuşmacılar: İdris Mahfi – M. Kayahan Özgül
Moderatör: Turan Karataş

  19:00

  Canlı Yayın

Yunus Emre Oturumları 3
Başlık: Yunus Emre’nin Sözü ve Bugün
Konuşmacılar: Ali Ayçil – Mustafa Özçelik
Moderatör: Aykut Nasip Kelebek

  21:00

  Canlı Yayın

Büyük Nehir Oturumları 3
Başlık: Divan Şiiri
Konuşmacılar: Dursun Ali Tökel – M. Fatih Andı
Moderatör: Eray Sarıçam

4. Gün Programı

28 Mayıs Cuma 2021

  12:00

  Yayın

Söyleşi: Robert Pinsky

  14:00

  Yayın

Söyleşi: Sasha Skenderija

  15:00

  Yayın

Söyleşi: Lyudmila Klochko

  17:00

  Canlı Yayın

Büyük Nehir Oturumları 4
Başlık: Modern Türk Şiiri
Konuşmacılar: Zafer Acar – Mustafa Akar
Moderatör: Mevlana İdris

  19:00

  Canlı Yayın

Yunus Emre Oturumları 4
Başlık:Yunus Emre ve Türkçesi
Konuşmacılar: Ömer Yalçınova – Hüseyin Akın
Moderatör: Ali Oturaklı

  21:00

  Canlı Yayın

Yunus Emre Oturumları 5
Başlık: Bizim Yunus ve Türkiye’si
Konuşmacı: Alim Yıldız

5. Gün Programı

29 Mayıs Cumartesi 2021

  13:00

  Yayın

Söyleşi: Nasser Rabah

  15:00

  Canlı Yayın

Özel Oturum 
Başlık: Avni – Fatih Sultan Mehmet
Konuşmacı: İskender Pala

  17:00

  Canlı Yayın

Büyük Nehir Oturumları 5
Başlık: Dünya Hala Şiir Söylüyor mu?
Katılımcılar: Güven Adıgüzel – Murat Güzel – Adnan Özer
Moderatör: Turgay Anar

  20:00

  Canlı Yayın

Festival Kapanış Programı

Selamlama Konuşmaları
Festival Tanıtım Filmi


Şiir Okumaları;
Ali Emre
Noemi Lazslo
Ahmet Murat
Robert Pinsky
Emel ÖZKAN
Ümit Neccari
Murat GÜZEL
Nujoom Al-Ghanem
Ömer YALÇINOVA
Nasser Rabbah


Konser;
Tanbur & Arp Buluşması

Kapanış